Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego?

Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego?

Coraz częściej firmy budowlane jak i również indywidualni klienci rezygnują z zakupu drogich sprzętów na rzecz ich wynajmu. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić jakie są tego zalety.

 

Przede wszystkim korzyści finansowe.

Nie da się ukryć iż wynajem sprzętu budowlanego jest dużo tańszy niż koszt jego kupna. Zakup nie tylko dużej maszyny ale również mniejszej jest to wydatek około kilkuset lub kilkunastu tysięcy złotych. Jest to bardzo duże obciążenie finansowe. Zwiększają się również koszty magazynowania takiego sprzętu w przypadku przestoju np. podczas zimy w opłacanych budynkach lub chronionych placach oraz koszty regularnej konserwacji i serwisu maszyny, które są wykonywane przez firmy świadczące usługi wynajmu własnego sprzętu. Utrzymanie wykwalifikowanej załogi oraz ponoszone koszty specjalistycznego transportu maszyny na teren prac.  Następnie dochodzi jeszcze problem kosztów zbycia w przypadku własnych maszyn.

Dlatego koszt wypożyczenia sprzętu budowlanego to ogromna oszczędność pieniędzy, które można wykorzystać na inne cele i firmowe inwestycje.

 

Ważną kwestią są korzyści organizacyjne.

W obecnych czasach pozyskanie sprzętu jest bardzo łatwe, biorąc pod uwagę fachowe firmy, które mają rozbudowaną ofertę oraz posiadają własne oddziały w wielu miejscowościach co jest bardzo korzystne dla firm budowlanych, które często zmieniają lokalizację. Przy spełnieniu określonych warunków najmu firma zajmująca się wypożyczaniem sprzętu ma możliwość dostarczenia go bezpośrednio na wyznaczone miejsce budowy. Procedura wynajmu maszyny budowlanej jest szybka i bardzo prosta. Firma musi zweryfikować dokumenty, wprowadzić dane najemcy do bazy systemu komputerowego, klient podpisuje umowę najmu, w której przede wszystkim nie ma ukrytych kosztów tzn., że może z łatwością przewidzieć ile cała usługa będzie go finalnie kosztować. Jest również zobowiązany z zapoznaniem się z ogólnymi warunkami umowy, a następnie maszyna lub narzędzie zostaje wydane. Przy pierwszym wynajmie pobierana zostaje kaucja zwrotna, której wysokość zależy od wartości wypożyczanego sprzętu oraz okres najmu.

Warto również wspomnieć, iż wynajem długoterminowy jest tańszym rozwiązaniem niż wypożyczenie sprzętu na krótki czas.

 

Nie zapomnijmy  również o oszczędność czasu.

W tym zagadnieniu mamy na myśli czas natychmiastowej realizacji zamówienia na dany sprzęt, który można wypożyczyć w zasadzie od ręki. Jest to ułatwienie dla firm, którym bardzo zależy na czasie podczas wykonywania prac budowlanych. Istotna jest również oszczędność czasu w przypadku chęci zbycia własnego sprzętu, czasu poświęconego na ogłoszenia i przetargi.

 

Szybka reakcja w razie awarii dodatkowym plusem.

Ogromną korzyścią jest również własny serwis, który bierze na siebie dostawca maszyny.     W przypadku awarii sprzętu podczas wykonywanej pracy, szybka reakcja w postaci naprawy lub wymiany sprzętu na inny gwarantuje płynność pracy, zwłaszcza gdy zależy nam na tak cennym czasie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, niektóre firmy mają również w swojej ofercie serwis lub naprawa sprzętu, który jest własnością klienta. W zamian w tym samym czasie klient, może wypożyczyć taki sam sprzęt na określonych warunkach, które są ustalane na miejscu w oddziale.

 

Wynajem sprzętu budowlanego to bez wątpienia bardzo opłacalne przedsięwzięcie dla klientów indywidualnych jak również mniejszych firm budowlanych.

Powiązane artykuły: Wozidło budowlane wynajem- jakie uprawnienia i prawo jazdy jest wymagane? Jak rozwinąć swój biznes przy pomocy wypożyczalni sprzętu budowlanego? Jakie urządzenie wybrać do mycia kostki brukowej? Ekspert radzi