Jak rozwinąć swój biznes przy pomocy wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Jak rozwinąć swój biznes przy pomocy wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Dzięki dobrze prosperującym dużym wypożyczalniom sprzętu budowlanego w Polsce możemy wynająć każdy rodzaj maszyny potrzebnej do wykonywania robót budowlanych, również elektronarzędzia do mniejszych zadań. Chcąc zaoszczędzić sporo pieniędzy warto korzystać z ofert wypożyczalni oraz większych parków maszyn zamiast inwestować w kupno maszyn, których i tak później nie wykorzystamy, a za utrzymanie ich będziemy musieli płacić.

Jedną z najważniejszych zalet wynajmu sprzętu budowlanego jest jego natychmiastowy czas realizacji.


Zalety wypożyczania sprzętu i maszyn budowlanych

Maszyny lub elektronarzędzia możemy wypożyczyć od ręki, czyli już mamy oszczędność naszego czasu. Dodatkowym atutem wynajmu sprzętu jest również brak konieczności dysponowana dużym wkładem własnym. Nowe, ale także używane sprzęty i maszyny budowlane nie należą do tanich. Musimy wiedzieć, że wiele profesjonalnych maszyn mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. A za tym idą kolejne koszty utrzymania i serwisu maszyny.

Dlatego wypożyczenie sprzętu, który po zakończeniu prac oddamy bez martwienia się o późniejszą konserwację jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.

Kolejnym atutem wypożyczania maszyn budowlanych jest dużo mniejsza awaryjność owych sprzętów, ponieważ takie maszyny są w pełni serwisowane i dbają o stan techniczny swoich maszyn. Gdy nastąpi awaria sprzętu, w takim przypadku klient czy inwestor nie musi martwic się o jej ewentualne usunięcie.

Istotną zaletą wypożyczania sprzętu jest oczywiście usprawnienie logistyczne, a szczególnie usprawnienie transportu maszyn o większych gabarytach. 


Dla kogo wypożyczanie sprzętu budowlanego jest opłacalne?

Wypożyczanie sprzętu budowlanego opłaca się firmom jak i również osobom prywatnym.

Dla osób prywatnych ich opłacalność głównie zależy od czasu i rodzaju przeprowadzania prac budowlanych. Jeśli mamy do wykonania jednorazową i niedużą budowę, z pewnością wynajem sprzętu będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Za zakup urządzenia zazwyczaj musimy zapłacić kilkakrotną cenę jak za wynajem podstawowego sprzętu budowlanego:

np.: za wynajem zagęszczarki 160 kg zapłacimy 120 zł za dobę, a za tydzień 600 zł, natomiast jeśli chcielibyśmy kupić trzeba zapłacić 10 tyś. zł za używaną maszynę.

Zatem wypożyczenie maszyny będzie miało swoje uzasadnienie ekonomiczne, jeśli planowane prace będą krótkotrwałe.

Zagęszczarka WACKER DPU 4045YE re

W innym przypadku, jeśli sprzęt posiada stosunkowo niewielką wartość, a potrzebujemy go na dłuższy okres czasu, koszty wypożyczenia sprzętu mogą dorównać jego ceny zakupu. Dotyczy to głównie mniejszych sprzętów lub mniej skomplikowanych narzędzi, które chcielibyśmy wykorzystać do mniejszych robót budowlanych, a które są dostępne w dość niskich przedziałach cenowych. Dlatego w takiej sytuacji korzystanie z usług wypożyczalni nie byłoby korzystne dla inwestora.

Należy zauważyć, że opłacalność wypożyczenia sprzętu budowlanego zależy również od kosztów jego zakupu, częstotliwości wykorzystywania maszyny oraz lokalizacji budowy gdzie będzie wykonywana praca. W przypadku, gdy siedziba firmy budowlanej jest w dużej odległości od miejsca wykonywania inwestycji to przewóz sprzętu i maszyn jest sporym wyzwaniem oraz jest kosztowny. W takiej sytuacji bardziej opłacalne jest wypożyczenie potrzebnego sprzętu w pobliskiej wypożyczalni.

Powiązane artykuły: Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego?