Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania?

Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania?

Renowacja nawierzchni drewnianej to podstawa, aby przez długi czas utrzymywała ona pożądany wygląd w pomieszczeniu. Jednak skuteczne odnowienie parkietu wymaga wiedzy, doświadczenia i przeprowadzenia wielu następujących po sobie czynności. Powszechnie jednak uważa się, że odnowienie parkietu nie jest możliwe bez wykonywania cyklinowania. Nic bardziej mylnego, ponieważ renowacja podłogi możliwa jest również przy wykorzystaniu innych metod. Jakich konkretnie? O tym w dzisiejszym artykule.

Jak skutecznie odnowić drewnianą nawierzchnię bez cyklinowania?

Rzetelna i dokładna renowacja podłogi to czynność, która wymaga kompleksowego podejścia i wykorzystania odpowiednich narzędzi. W zależności od tego, w jakim stanie jest nasz parkiet, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług firm zajmujących się odświeżaniem i renowacją podłóg drewnianych.

Nie jest tajemnicą, że każda drewniany parkiet, szczególnie te lakierowane wymagają większej dbałości. Codzienne użytkowanie przyczynia się do niszczenia podłogi drewnianej. Dlatego jeśli została podjęta decyzja renowacji parkietu z uwagi na ryski i mniejsze uszkodzenia mechaniczne, to idealnie sprawdzi się papier ścienny. Po starciu wystarczy odpylić parkiet i dokładnie zmatowić nawierzchnię podłogi.

Parkiet, który nie jest mocno zniszczony i porysowany, można bez problemu odnowić samodzielnie. Skompletowanie takich narzędzi, jak papier ścierny, masa szpachlowa oraz woda, to wystarczający asortyment, który pozwoli na samodzielne odnowienie podłogi. 

Wypożyczenie cykliniarki to też dobry pomysł

Jednak w momencie, kiedy podłoga po zabiegach nie zbliża się do pierwotnego wyglądu, należy skorzystać z bardziej profesjonalnych metod, np. wypożyczyć cykliniarkę i wycyklinować całą podłogę drewnianą. Cyklinowanie to praca dla cierpliwych, gdyż wymaga precyzji, dokładności i poznania obsługi cykliniarki. Ale efekty będą znakomite i podłoga z drewna nabierze świeżego wyglądu.

Renowacja parkietu z wykorzystaniem specjalistów – czy to dobre rozwiązanie?

W sytuacji, kiedy drewniany parkiet już dawno stracił swój blask, a na podłodze znajdują się rozległe szpary, uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia, to warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalistów. Fachowiec uzupełni ubytki, wymieni uszkodzone fragmenty parkietu i doprowadzi całą powierzchnię to jednolitego stanu wyglądu. 

Skorzystanie z profesjonalnych usług firm odnawiających podłogi wiąże się z wieloma korzyściami m.in.:

    • Podłoga zostanie odnowiona z wykorzystaniem nowoczesnych i trwałych metod, 

    • Profesjonalna firma wykona usługę, posługując się najlepszymi materiałami, 

    • Po wykonanej renowacji otrzymamy gwarancję na wykonaną usługę. 

Decydując się zatrudnić firmę w momencie większych defektów podłogi, warto również kierować się opiniami innych klientów. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem przed podjęciem finalnej decyzji będzie także poproszenie firmy o portfolio poprzednich realizacji.

Powiązane artykuły: Jak odnowić starą podłogę przy pomocy cykliniarki do parkietów i desek podłogowych cz.2? Jak odnowić starą podłogę przy pomocy cykliniarki do parkietów i desek podłogowych cz.1? Jak wyczyścić kanapę z materiału?