Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu?

Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu?

Nagrzewnica powietrza to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które może stanowić jedyne źródło ciepła, bądź jeden z elementów systemu grzewczego. Choć w dużej mierze służą one do ogrzewania magazynów i hal, to cieszą się one sporym zainteresowaniem również wśród właścicieli warsztatów i garaży. Jakie rodzaje nagrzewnic powietrza wyróżniamy? Która z nich sprawdzi się najlepiej? 

Typy nagrzewnic powietrza do warsztatu i garażu

Nagrzewnica powietrza, potocznie określana mianem dmuchawy to kompaktowe i wydajne urządzenie grzewczo-wentylacyjne, którego działanie skupia się na nawiewaniu ciepłego powietrza celem szybkiego podniesienia temperatury w danym pomieszczeniu. Nagrzewnica do garażu lub warsztatu powinna zostać dopasowana pod kątem naszych indywidualnych potrzeb oraz warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Ze względu na sposób zasilania wyróżniamy następujące rodzaje nagrzewnic powietrza:

nagrzewnice powietrza gazowe

Nagrzewnice gazowe to kompaktowe i łatwe w przenoszeniu urządzenia przystosowane do zastosowania w dobrze wentylowanych i przewiewnych miejscach. Natomiast jeżeli są one wyposażone w specjalny przewód odprowadzający spaliny, to wówczas można je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu gospodarczym. Urządzenia te wyróżniają się wysoką sprawnością cieplną, a dodatkowym ich atutem jest możliwość nakierowania strumienia ciepła bezpośrednio na dany obszar wnętrza. W zależności od modelu nagrzewnica gazowa może wykorzystywać propan lub propan-butan.

nagrzewnice powietrza olejowe

Nagrzewnice olejowe, nazywane także spalinowymi cechują się dużą efektywnością grzewczą, co jest efektem zastosowania wymiennika ciepła o wysokim stopniu sprawności. Model ten występuje w wersji ze specjalnym kominkiem odprowadzania spalin bądź bez kominka. Do najważniejszych zalet tego typu nagrzewnic zaliczyć możemy solidną i wytrzymałą konstrukcję, prostą i komfortową obsługę oraz niewymagającą konserwację. Ze względu na swoją uniwersalność odnajdą one zastosowanie między innymi w garażach, warsztatach, magazynach oraz halach produkcyjnych. Co więcej, nagrzewnice olejowe mogą pracować jako samodzielne urządzenia lub uzupełniające źródła ciepła.

nagrzewnice powietrza elektryczne

Nagrzewnica elektryczna to profesjonalne urządzenie przystosowane do ogrzewania pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym, które doskonale sprawdzi się przede wszystkim w warsztacie, stwarzając tym samym niezwykle komfortowe warunki do pracy. To, co wyróżnia nagrzewnice elektryczne to przede wszystkim bezproblemowa obsługa oraz wydajna i cicha praca. Model ten cechuje się wszechstronnym zastosowaniem, a dodatkowo także możliwością ciągłej i efektywnej pracy, bez konieczności dostarczania paliwa oraz emitowania szkodliwych dla zdrowia spalin. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że są one nieco droższe w eksploatacji, niż pozostałe rodzaje.

Jaką nagrzewnicę wynająć do garażu lub warsztatu?

Zastanawiasz się, jaka nagrzewnica do warsztatu będzie najlepsza? Jeżeli poszukujesz urządzenia do ogrzania dużej powierzchni, to wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór nagrzewnicy olejowej bądź gazowej. Na wynajem nagrzewnic elektrycznych powinni zdecydować się posiadacze niewielkich oraz nieco słabiej wentylowanych pomieszczeń.

Równie ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest zagrożenie pożarem - ze względu na specyfikę działania nagrzewnice z otwartym płomieniem nie mogą być stosowane we wnętrzach, w których istnieje ryzyko pożaru. Ile kosztuje wynajem nagrzewnic powietrza? W zależności od wyboru modelu oraz okresu, na jaki chcemy wypożyczyć urządzenie, cena waha się w granicach od 14 do 70 zł za dobę. 

Powiązane artykuły: Ile kosztuje godzina pracy nagrzewnicy powietrza? Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać w zależności od powierzchni? Jaką zaprawę naprawczą wybrać do prac naprawczych? Jaką piłą ciąć pustaki ceramiczne, bloczki komórkowe Ytong i silikatowe? Technologiczne osuszanie powietrza po zakończeniu budowy lub remontu Jak szybko osuszyć mokre ściany? Osuszacze powietrza przemysłowe i budowlane Szlifierka do betonu - jaką wypożyczyć? Czy nagrzewnice powietrza są bezpieczne? Jak wypompować wodę z zalanej piwnicy lub garażu? Wynajem zagęszczarki gruntu. Jaką wybrać?