Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać w zależności od powierzchni?

Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać w zależności od powierzchni?

Nagrzewnica powietrza to urządzenie, które pozwala ogrzać pomieszczenia pozbawione instalacji grzewczej. Może być wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń prywatnych czy garaży, ale również hal czy magazynów. Bardzo często to właśnie nagrzewnica powietrza pozwala usprawnić prace remontowe na budowie.

Nagrzewnice powietrza dzielą się na olejowe, elektryczne oraz gazowe, a w każdej z tych kategorii znajduje się sporo urządzeń o najróżniejszych parametrach. Jakie nagrzewnice sprawdzą się w przypadku pomieszczeń o konkretnym metrażu?

Jaka nagrzewnica na 100m2?

Wybór optymalnej nagrzewnicy powietrza okazuje się często wielkim wyzwaniem. Wiele czynników wpływa bowiem na to, jakie urządzenie będzie najskuteczniejsze. Nagrzewnica powietrza na 100 m2 powinna cechować się wystarczająco dużą mocą, aby szybko ogrzać tak duże pomieszczenie. Wiele jednak zależy również od jego izolacyjności oraz temperatury, jakiej wymagają dane okoliczności. 

Bardzo dobrym wyborem w tym wypadku będzie nagrzewnica powietrza gazowa, o ile tylko użytkownik ma dostęp do gazu. Tego rodzaju nagrzewnice dość szybko ogrzewają pomieszczenie, a ponadto są w eksploatacji tańsze niż nagrzewnice elektryczne. W przypadku budowy, na której trzeba przyśpieszyć prace remontowe, równie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie nagrzewnicy olejowej. 

W przypadku nagrzewnicy elektrycznej przyjmuje się, że urządzenie o mocy 1 kW jest w stanie ogrzać około 10 metrów kwadratowych pomieszczenia o wysokości 2,5 m. Nagrzewnica powietrza na 100m2 musi mieć więc odpowiednio większą moc, aby działać efektywnie.

 Jaka nagrzewnica na 50m2?

Nagrzewnica do 50m2 to urządzenie, które będzie wykorzystywane na zdecydowanie mniejszych powierzchniach niż nagrzewnica budowlana, a tym samym wymaga ono znacznie mniejszej mocy, aby służyć prawidłowo. Nagrzewnica powietrza do 50m2 to najczęściej nagrzewnica elektryczna, ponieważ koszty eksploatacji będą znacznie niższe niż w przypadku ogromnych hal czy magazynów. Przewagą tego rodzaju urządzenia jest fakt, że można je obsługiwać intuicyjnie i wymaga wyłącznie uruchomienia, aby strumień ciepłego powietrza w krótkim czasie zaczął ogrzewać całe pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie charakteryzuje się wysoką izolacyjnością, to należy liczyć, że 1 kW mocy grzewczej przekłada się na ogrzanie 10 metrów kwadratowych pomieszczenia. 

Jeśli pomieszczenie ma dobrą wentylację, to dobrym rozwiązaniem będzie również korzystanie z nagrzewnicy powietrza gazowej. Warunek ten jest ważny, ponieważ w trakcie pracy tego rodzaju nagrzewnice produkują dużo pary wodnej, która może skraplać się na ścianach. Nagrzewnica powietrza do 50m2 powinna być dobrana i wynajęta po dokładnym oszacowaniu, jakie warunki panują w pomieszczeniu i jakich rezultatów oczekujemy.

Jaka nagrzewnica do 300m2?

Nagrzewnica do 300m2 to nagrzewnica budowlana, która będzie wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń o dużym metrażu, takich jak hale produkcyjne, magazyny czy duże warsztaty. Nagrzewnica budowlana bardzo często stosowana jest na budowach w celu przyśpieszenia poszczególnych prac remontowych. 

Nagrzewnica powietrza budowlana do 300m2 to najczęściej nagrzewnica gazowa lub olejowa. Dzieje się tak, ponieważ nagrzewnice elektryczne okazują się w tym wypadku najdroższe w eksploatacji przez mniejszą wydajność na dużych powierzchniach. Świetnie sprawdzą się w tej roli nagrzewnice gazowe o moce 30 kW z termostatem i odpowiednim przepływem powietrza. 

Dobrym wyborem będzie również nagrzewnica budowlana olejowa czy też nagrzewnica wodna. Przed wynajęciem odpowiedniego urządzenia warto uwzględnić nie tylko budżet, ale również wentylację danego pomieszczenia. 

A jeśli nie jesteś pewny jaki rodzaj i wielkość nagrzewnicy dobrać do swoich potrzeb to zapytaj w wypożyczalni i obsługa pomoże dobrać właściwą nagrzewnicę, gdyż mają duże doświadczenie w tej kwestii.

Powiązane artykuły: Ile kosztuje godzina pracy nagrzewnicy powietrza? Jaką zaprawę naprawczą wybrać do prac naprawczych? Kosiarka do trawy. Jaki olej wybrać i jakie paliwo wlewać? Jaką piłą ciąć pustaki ceramiczne, bloczki komórkowe Ytong i silikatowe? Jaki wybrać podest ruchomy do rodzaju wykonywanej pracy? Technologiczne osuszanie powietrza po zakończeniu budowy lub remontu Jak szybko osuszyć mokre ściany? Osuszacze powietrza przemysłowe i budowlane Szlifierka do betonu - jaką wypożyczyć? Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu? Czy nagrzewnice powietrza są bezpieczne?