Jaki samochód na budowę dla ekipy budowlanej?

Jaki samochód na budowę dla ekipy budowlanej?

Dobra firma budowlana musi działać na wielu różnych płaszczyznach. Oczywiście, kluczową rolę odgrywa jej asortyment i odpowiednia, doświadczona załoga, ale ta musi mieć też duży komfort w zakresie transportu na budowę. Warto więc dokładnie przemyśleć to, jaki samochód na budowę sprawdzi się w ekipie budowlanej.

Jaki dostawczak na budowę? To zależy!

Nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na pytanie o to, jakie auto sprawdzi się w każdym rodzaju działalności gospodarczej, które mają związek z budowlanką. Zupełnie inne zasady dotyczą firm, które skupiają się na wykończeniach i elektryce, a inne dotyczą usługodawców, którzy trudnią się na przykład stawianiem fundamentów czy transportu okien, drzwi czy elementów centralnego ogrzewania. Również wielkość firmy ma znaczenie. Auto dla małej firmy budowlanej niekoniecznie sprawdzi się w dużej firmie, która ma inne potrzeby.

Decyzję o wyborze warto poprzedzić dokładną analizą produktów, jakie firma ma w ofercie lub na jakich pracuje. Dla elektryków sensownym wyborem wydaje się być nieduże, a pakowne auto z dwoma miejscami z przodu. Przez lata tę rolę świetnie pełniło Renault Kangoo. Nawet dzisiaj można spotkać je na wielu budowach w całej Polsce.

Dobrą propozycją dla młodych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w tym segmencie rynku, jest niewydawanie zbyt dużych sum pieniędzy na pojazd. Na początku o wiele ważniejsza jest inwestycja w odpowiednią promocję oraz załogę, która pomoże budować pozytywną opinię o firmie.

Zamiast decydować się na drogi samochód uznanej firmy, który odbierzemy prosto z salonu, z najbogatszą opcją wyposażenia, lepiej kupić auto używane lub takie, które nie kosztuje kroci, a zapewnia sporą, dobrze przemyślaną przestrzeń załadunkową. Zdaniem wielu osób, sensownym pomysłem jest na przykład Dacia Dokker. 

Jakie auto dla ekipy budowlanej?

Jeśli nasza działalność stale się rozrasta i zwiększamy przychody oraz zatrudnienie w firmie, warto pomyśleć o zakupie nieco lepszego, wyżej lokowanego dostawczaka na budowę. Można już wtedy zastanowić się nad pełnoprawnym, dużym autem z trzema miejscami w jednym rzędzie siedzeń.

Pozwoli to nie tylko zwiększyć ilość towarów, jakie możemy przewieźć podczas jednego kursu, ale też pozwoli skrócić czas niezbędny do przetransportowania całej ekipy budowlanej na miejsce. Bez trudu można kupić nowe jak i używane auta z dwoma rzędami foteli, co zapewnia możliwość transportu aż sześciu osób w tym samym czasie.

Warto też upewnić się, że wszystkie - nawet największe - elementy, jakie zwykle transportujemy, pomieszczą się do takiego auta. Częstym błędem jest pominięcie w obliczeniach wymiaru opakowania. Firmy często skupiają się na mierzeniu samych tylko przedmiotów, co może powodować wiele komplikacji.

Jeśli mamy taką możliwość, spróbujmy na próbę umieścić w samochodzie na budowę dla ekipy remontowej zarówno cały zespół jak i wszystkie kluczowe narzędzia. Pamiętajmy, że jesienią i zimą pracownicy będą musieli zabrać ze sobą więcej odzieży. Zawsze zakładajmy też, że każdy z nich będzie brał ze sobą plecak, gdzie weźmie dla siebie rzeczy na przebranie, picie czy drugie śniadanie. To kolejna przestrzeń, jakie trzeba zabezpieczyć w pojeździe.

Producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i w standardzie oferują nie tylko pasy i siatki transportowe, ale i specjalne listwy, gdzie można zawiesić mniejsze przedmioty, a więc na przykład kurtki czy właśnie torby lub plecaki.

Auto dla ekipy budowlanej będzie jednym z kluczowych pojazdów, jaki znajdzie się na wyposażeniu firmy. Warto też rozważyć zakup pojazdu, który jest ekonomiczny, a więc ma na przykład fabryczną instalację LPG lub taki silnik, który umożliwia bezproblemowe jej podłączenie. W ciągu roku zapewni to zaskakująco duże oszczędności, które można przeznaczyć na przykład na promowanie przedsiębiorstwa w mediach lokalnych czy w Internecie.

Powiązane artykuły: Ładowarka teleskopowa jakie uprawnienia i gdzie je zdobyć? Wynajem młota wyburzeniowego. Jaki młot wybrać? Jakie są zalety i zastosowania koparki gąsienicowej? Malujemy ściany. Jaki agregat malarski wypożyczyć? Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego? Jaki agregat prądotwórczy wybrać, gdy zabraknie nam prądu? Jakie urządzenie wybrać do mycia kostki brukowej? Ekspert radzi

Produkty które możesz wykorzystać: