Jakie są zalety i zastosowania koparki gąsienicowej?

Jakie są zalety i zastosowania koparki gąsienicowej?

Koparka gąsienicowa na placu budowy.

Koparka gąsienicowa- maszyna budowlana służąca do wykonywania robót ziemnych, która zamiast tradycyjnych opon posiada napęd gąsienicowy, dzięki czemu ma zdolność pokonywania dużych przeszkód w terenie. Takie gąsienice w układach jezdnych maja wiele zalet między innymi przewagą gąsienic jest rozłożenie ciężaru maszyny na maksymalnie dużą powierzchnie. Znakomicie poprawia przyczepność sprzętu do podłoża, ograniczając tym ugrzęźnięcie lub poślizg pojazdu.

Koparka z gąsienicowym układem jezdnym ma nieporównywalnie lepsze właściwości trakcyjne niż koparki kołowe, wywierając na grunt mały nacisk punktowy w przeliczeniu na powierzchnię. Koparka gąsienicowa ma możliwość wjazdu na plac budowy praktycznie w każdych warunkach, w jakich na pewno nie poradzi sobie kołowa koparka.

Zastosowanie koparki gąsienicowej.

Realizacja każdego projektu budowlanego nie należy do zadań łatwych. Trzeba pamiętać, że podczas budowy, którą zamierza przeprowadzić się od podstaw, szczególną uwagę należy zwrócić na idealne przygotowanie powierzchni. Musi być ona prosta i równa, bez jakichkolwiek niepotrzebnych elementów, zmniejszających komfort podczas przeprowadzania jakichkolwiek prac. Najpopularniejszą maszyną do realizacji procesów budowlanych jest koparka gąsienicowa , która w sposób nowoczesny i profesjonalny świetnie poradzi sobie podczas pierwszych etapów budowy.

Sprzęt ten wykorzystywany jest przede wszystkim ze względu na swoje możliwości nieskomplikowanego nabierania urobku i przenoszenia go na niewielkie dystanse. W taki sposób dzięki koparce gąsienicowej wyrównanie określonej powierzchni lub stworzenie w obrębie mniejszego lub większego zagłębienia, nadającego się do przygotowania pod fundamenty lub wykonania sztucznego zbiornika wodnego staje się bezproblemowe i bardzo łatwe.

Dzięki starannie dobranym gąsienicom koparka gąsienicowa posiada bardzo wiele pozytywnych cech między innymi możliwość swobodnego przemieszczania się umożliwiając dzięki temu transportowanie nabranego materiału lub zbliżanie się do niego bez najmniejszych problemów.

Odpowiednio dobrane gąsienice pozwalają na pokonanie wiele przeszkód napotkanych na drodze między innymi różne wypukłości, wzniesienia czy niewielkie i średnie kamienie, które w przypadku maszyn kołowych mogłyby powodować ogromne ograniczenia.

Zastosowanie tego rodzaju maszyn w budownictwie jest doceniane przez firmy budowlane i prywatne osoby, które właśnie decydują się na korzystanie z usług budowlanych na najwyższym poziomie.

Od mikro do potężnych powyżej 10 ton- koparek gąsienicowych.

Wszystkie koparki gąsienicowe od najpopularniejszej PC138US KOMATSU po najpotężniejszą PC1250, które cechuje precyzja, efektywność i szybkość spełniają najwyższe wymagania użytkowników. Standardowe koparki KOMATSU charakteryzuje niezwykła wydajność podczas prac budowlanych w krótkim czasie, przy niskim zużyciu paliwa. Maszyna ta pozwala również na komunikację 3G, gwarantując optymalny komfort operatorowi oraz dysponując nowym udoskonalonym systemem bezpieczeństwa.

Koparki gąsienicowe KOMATSU spełniają najwyższe wymagania użytkowników, dlatego z całą pewnością można w pełni polegać na ich niezawodności i solidności.

Natomiast JCB wypuściło na rynek 3 duże nowości ubiegłej wiosny-nową gamę koparek gąsienicowych  najnowszej generacji, nowy model minikoparki oraz minikoparki elektrycznej JCB 19C-1. Ta ostatnia jest pierwszym elektrycznym modelem JCB idealnie nadającym się do prac w strefie miejskiej, pracując wyjątkowo cicho oraz emitując najniższy poziom emisji zanieczyszczeń. Dzięki temu spełnia najwyższe wymogi budowy w strefie miejskiej. Dzięki systemowi optymalizacji energii baterii oraz systemowi szybkiego ładowania echuje ją niezwykła wydajność podczas pracy.

Interesującym segmentem z koparkami gąsienicowymi dysponuje VOLVO. Maszyny niezrównanie stabilne i atletyczne jak na przykład  model ECR58D, wyposażony w dużej mocy silnik Volvo o mocy 35 kW. Dzięki przeciwciężarowi o dużej masie i mocnemu podwoziu tą maszynę cechuje stabilna zdolność do podnoszenia cięższych ładunków. Posiada udoskonalony układ hydrauliczny oraz łatwy dostęp do kontrolnych punktów serwisowych z poziomu podłoża. Regularna obsługa techniczna jest ułatwiona przez pogrupowane filtry. Koparkę VOLVO ECR58D charakteryzuje obszerna kabina, która zapewnia dobra widoczność we wszystkich kierunkach, a przyczyniają się do tego duże okna i wąskie słupki.

Wybór koparki gąsienicowej jest bardzo duży, a poziom możliwości modeli bez względu na markę jest zbliżony. Dlatego nabywcy powinni zwrócić uwagę na szczegóły podczas wyboru maszyny oraz w sposób precyzyjny dobierać je do zadań, jakie będą miały wykonywać.  

Powiązane artykuły: Wynajem minikoparki - jaką wybrać? Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego? Jakie urządzenie wybrać do mycia kostki brukowej? Ekspert radzi