Podnośniki towarowe - wszystko o podnośnikach

Podnośniki towarowe - wszystko o podnośnikach

Co to jest podnośnik towarowy?

Podnośniki towarowe to nowoczesne i praktyczne urządzenia, bardzo wygodne i niezwykle łatwe w obsłudze, dedykowane wielu zróżnicowanym zastosowaniom w przemyśle i budownictwie. Urządzenia te mają uniwersalny charakter sprawdzając się podczas montażu, załadunku oraz wyładunku nawet bardzo ciężkich towarów.

Wiele podnośników towarowych różni się od siebie nośnością oraz maksymalną wysokością unoszenia. Zgodnie z charakterem potrzeb w zakresie realizowanych zadań można każdorazowo wybrać idealne rozwiązanie. Zarówno w branży budowlanej jak i w potocznym języku stosowane są różne nazwy podnośnika towarowego. Najczęściej używane nazwy to: podnośnik towarowy, podnośnik instalatorski, podnośnik montażowy, podnośnik budowlany.

Zalety podnośników towarowych

Dzięki małej wadze, co jest wielką zaletą, można korzystać z nich dosłownie wszędzie. Ich imponująco funkcjonalna konstrukcja oraz wyposażenie w kółka i uchwyty ułatwiają szybkie przemieszczanie podnośnika.

Natomiast po złożeniu, urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, co sprawia, że w sprawny i łatwy sposób można je przetransportować z miejsca na miejsce.

Sprzęt ten charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością i bezwzględnym bezpieczeństwem w użytkowaniu. Dzięki tym zaletom podnośniki budowlane świetnie sprawdzają się przy pracach budowlanych i remontowych.

Główne zalety dostępnych na rynku podnośników to między innymi:

- uniwersalne zastosowanie

- lekka konstrukcja na kółkach

- wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo w użytkowaniu nawet w przypadku podnoszenia i przewożenia bardzo ciężkich towarów

- szybkość złożenia i kompaktowe rozmiary, które zapewniają zarówno łatwość transportu i przechowywania.

Podnośniki towarowe- jakie jest ich zastosowanie? Do czego służą?

Nawiązując do powyższego możemy jasno stwierdzić, że podnośniki towarowe do sprzęty uniwersalne przydające się przy każdej wykonywanej pracy, a głównie znajdujące zastosowanie w budownictwie i przemyśle.

Możemy nimi podnosić wszystko od materiałów budowlanych po okiennice, szyby, witryny, bele i wszystkie materiały potrzebne podczas remontu, montażu i wszelkich prac budowlanych, a szczególnie sprawdzają się podczas rozładunku i załadunku wszelkich towarów.

Podnośnik towarowy, podnośnik montażowy - jaki wybrać?

Aby dobrać odpowiedni podnośnik do swoich potrzeb lub do potrzeb firmy, należy  zastanowić się najpierw do czego ma służyć. Każdy rodzaj czy model tego sprzętu dostosowany jest do innych wysokości i nośności. Możemy spotkać podnośniki towarowe o maksymalnej wysokości zasięgu do 2 metrów, ale są i takie, które osiągną wysokość nawet na 6 metrów w górę jeśli zaistnieje taka potrzeba. Następnym ważnym parametrem jest udźwig, dlatego jeśli planujemy rozpocząć prace przy montowaniu ciężkich produktów oraz używając ciężkiego sprzętu do pracy warto zainwestować w sprzęt o dużo większym udźwigu, który z racji swoich możliwości często nazywany jest podnośnikiem budowlanym.

Szukając odpowiedniego podnośnika do naszych potrzeb absolutnie nie należy sugerować się ceną. Należy pamiętać, że w tym przypadku tańszy sprzęt oznacza gorszą jakość wykonania, krótszą gwarancję oraz dużo słabsze paramenty.

Podczas poszukiwań sprzętu warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje zabezpieczeń jakie oferuje producent takiego podnośnika. Mogą być to podnośniki montażowe z dodatkowymi hakami lub odsługiwane ręcznie na korbę bądź elektrycznie, które są  wygodniejsze ale droższe.

Dobierając odpowiedni podnośnik towarowy należy kierować się przede wszystkim rozwaga nie wybierając zbyt skomplikowanych urządzeń. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą najpopularniejszych i sprawdzonych firm na rynku, oraz poznać opinię innych użytkowników takich urządzeń.

Podnośniki towarowe, podnośniki montażowe, podnośniki instalacyjne, marki Genie

Jedną z najwyższej jakości marek podnośników jakie możemy polecić to GENIE.

Genie jest producentem podnośników, podestów samojezdnych i ruchomych oraz platform roboczych, które są wykorzystywane w budownictwie, przemyśle oraz podczas prac magazynowych, konstrukcyjnych i instalatorskich.

Model SLA15 świetnie sprawdza się podczas montażu na wysokości różnych rodzajów materiałów lub sprzętu. Szczególnie, podnośnik znajdzie zastosowanie podczas montażu wentylacji na halach lub płyt na podwieszanych sufitach. Dzięki nowoczesnej konstrukcji, jego obsługa załadunek  oraz transport nie sprawia problemu nawet jednej osobie.

Opatentowany system masztu teleskopowego 
– wytrzymała konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo, siłę i sztywność 
– szybkie rozstawianie nie wymagające użycia narzędzi i gotowość do pracy w ciągu kilku sekund 
– kompaktowa konstrukcja 
– przednie podpory i stabilizatory można podnieść dla ułatwienia przechowywania 
– w pozycji złożonej kółka na bazie podpór pomagają w łatwym przemieszczaniu podnośnika 
– mechaniczna blokada masztu zapewnia bezpieczeństwo podczas przesuwania podnośnika 
– jednobiegowy mechanizm korby 
– hamulec bezpieczeństwa

Po więcej informacji o podnośnikach zapraszamy na stronę https://wsbpablo.pl/wypozyczalnia/podnosniki-towarowe