Technika Diamentowa

Technika Diamentowa

Na czym polega TECHNIKA DIAMENTOWA ?


Przy użyciu specjalistycznych pił diamentowych oraz wiertnic koronnych, które posiadają bardzo odporne na ścieranie segmenty diamentowe można  ciąć i wiercić w naturalnych materiałach skalnych , granicie, marmurze, piaskowcu jak i sztucznie wytworzonych czyli  w betonie zbrojonym, żelbetonie, asfalcie, cegle i różnego rodzaju materiałach budowlanych. Dzięki technologii i jakości takich maszyn wykonywane nimi prace zawsze są na najwyższym poziomie. Sprzęt ten posiada specjalny system chłodzenia wodą tarcz i wierteł diamentowych, który umożliwia bezudarowo i bezpyłowo ciąć wszystkie powierzchnie i krawędzie, które są zawsze równe, gładkie i czyste.

Wiercenie koronowe

Technikę diamentowego wiercenia w betonie wykorzystuje się do wykonywania wszelkiego rodzaju otworów cylindrycznych.  Wiercenie znalazło bardzo duże zastosowanie przy instalacjach elektrycznych, sanitarnych, wentylacyjnych , klimatyzacyjnych, grzewczych i teletechnicznych. Przy użyciu specjalnych przedłużek do wiertnic , otwory można wykonać w pionie  i poziomie oraz pod różnym kątem o dowolnej średnicy, praktycznie bez ograniczeń w trudno dostępnych miejscach i w szybkim  czasie.

Cięcie techniką diamentową

Użycie pił ściennych umożliwia wykonie otworów idealnie równych o ściśle określonych wymiarach, wykluczając jednocześnie powstawanie drgań przenoszonych na konstrukcję. Dodatkowymi ich zaletami to krótki czas wykonywanych prac oraz ograniczony poziom hałasu. Natomiast niewielkie wymiary maszyny pozwalają na wykonywanie robót w trudno dostępnych miejscach. Piły ścienne mają swoje zastosowanie w cięciu ścian, stropów, posadzek oraz wycinaniu otworów w drzwiach i okiennych.

Niezastąpioną maszyną do cięcia posadzki, parkingu, świeżego i starego betonu oraz asfaltu jest piła jezdna, która posiada specjalistyczne tarcze, dzięki którym możliwe jest cięcie różnego rodzaju powierzchni nawet na głębokość 350mm.  Taka piła ma zastosowanie w pracach prowadzonych w miejscach intensywnie eksploatowanych jak na przykład  hale i drogi. Są niezastąpione przy wszelkich pracach naprawy uszkodzeń nawierzchni.

A tak  to wygląda w praktyce