Usuwanie wilgoci w pomieszczeniach

Usuwanie wilgoci w pomieszczeniach

Jak pozbyć się wilgoci w domu?

Jak skutecznie osuszyć pomieszczenie?

W okresie chłodnych miesięcy, kiedy nie często wietrzymy domy i mieszkania, pojawia się wtedy zbyt wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach. Źródłem tego są najczęściej codzienne czynności między innymi suszenie prania, gotowanie. Woda skrapla się na szybach i pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny. 

Problem wilgoci pojawia się również po zalaniu wodą ścian i podłóg w  blokach, domach i piwnicach po powodziach lub intensywnych opadach deszczu.

Takie problemy potrzebują EKSPERTA !

Osuszanie budynków i pomieszczeń

Osuszenie dużych budynków jak również małych mieszkań przy użyciu osuszaczy kondensacyjnych to najlepsza metoda osuszania zawilgoconych pomieszczeń. Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schłodzenie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci. Takie osuszanie jest bardzo efektywne i ekonomiczne przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia. 

Problem nadmiernej wilgoci dotyczy również nowo budowanych domów i mieszkań. W tym przypadku problemem jest wilgoć budowlana, która zalega w świeżo położonych tynkach i wylewkach. Również podczas renowacji starych budynków i pomieszczeń gdy istnieje potrzeba osuszenia ścian taki właśnie sprzęt spisze się na szóstkę z plusem.  :)  

Należy umieścić w środku pomieszczenia osuszacz pochłaniający wilgoć, dzięki temu zwiększymy jego efektywność ponieważ obrabiane powietrze będzie miało możliwość przepływu po całym pomieszczeniu.  Aby przyspieszyć ten proces używa się specjalnie zaprojektowanych do tego celu dmuchaw i wentylatorów które wprowadzają powietrze w cyrkulację, lecz nie powodują jego nagrzewania. Podmuch powietrza wytwarzany przez wentylatory zrywa tzw. warstwę graniczną wilgotnego powietrza, które utrzymuje się tuż przy mokrych powierzchniach, co znacznie przyspiesza ich odsychanie. Taka metoda osuszania powietrza nie jest "agresywna" i nie stanowi zagrożenia dla ludzi i przedmiotów znajdujących się w osuszanych pomieszczeniach.

Stosowanie preparatów grzybobójczych to tylko chwilowe rozwiązanie problemu ponieważ nie usuniemy ich bezpośredniej przyczyny - zbyt dużej wilgoci. Są one również toksyczne dla naszego organizmu więc nie poleca się stosowania ich zwłaszcza gdy musimy przebywać w pomieszczeniach.

Przy użyciu osuszaczy, które będą dopasowane do wymiarów oraz stopnia zawilgocenia pomieszczenia możemy pozbyć się różnych drobnoustrojów, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia w sposób bezpieczny i skuteczny.

Dzięki temu wykluczone zostanie powstawanie pleśni i grzybów na ścianach i podłogach, na które narażeni jesteśmy w życiu codziennym.

Po osuszeniu pomieszczeń, w których będziemy przebywać i mieszkać możemy w końcu cieszyć się czystym, zdrowym i bezpiecznym powietrzem.