Wozidło budowlane wynajem- czy uprawnienia i prawo jazdy jest wymagane?

Wozidło budowlane wynajem- czy uprawnienia i prawo jazdy jest wymagane?

Wozidła budowlane to tak zwane inaczej wywrotki, nietypowe ciężarówki, które używane są do transportu dużej ilości sypkich materiałów głównie kruszywa nawet do kilkudziesięciu ton. Są to maszyny dostosowane do jazdy w najtrudniejszych warunkach terenowych dzięki napędowi na wszystkie koła oraz nisko położonemu środkowi ciężkości. Są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w najbardziej nierównym terenie.

Wozidła budowlane i wozidła technologiczne, to niezawodne i niezastąpione maszyny o szerokim zastosowaniu na placach budowy. Dzięki tym maszynom każda budowa staje się przedsięwzięciem przebiegającym sprawnie i profesjonalnie. Mają zastosowanie również w pracach związanych z górnictwem, w kamieniołomach, żwirowniach oraz portach, a także często używa się ich przy budowie dróg.

Małe wozidła

Spośród mniejszych sprzętów warto wyróżnić wozidło przegubowe Ausa, jako jedno z najmniejszych wozideł przegubowych na rynku. Jest to pojazd zwarty, pozwalający przetransportować ładunek od 850 do 9000 kg szczególnie przez nierówne, wyboiste i grząskie tereny, a to dzięki napędowi na cztery koła oraz ogromnej zwrotności pojazdu. Używając tej maszyny każda praca będzie postępować szybko i terminowo. Są to sprzęty wytrzymałe i bardzo wydajne do prac obsługowych i transportowych, zarówno w sektorze rolniczym jak i również w przemysłowym.

Zalety małych wozideł

Zalety tego wozidła to mały rozmiar i ciężar, dzięki czemu idealnie pracuje przy ograniczonej wysokości. Sztywne podwozie gwarantuje wysoką stabilność przy pełnym obciążeniu oraz podczas pracy na pochyłościach i wyjątkowo trudnych gruntach. Doskonale funkcjonale, zaprojektowane z trzema możliwymi systemami samozaładunku i rozładunku skrzyni dla dostosowania do poszczególnych zadań. Łatwe w obsłudze oraz w konserwacji.

Duże wozidła budowlane

Wśród większych wozideł warto zwrócić uwagę na maszyny marek o światowej renomie takich jak Caterpillar, Volvo, Bell, Doosan czy Terex.

Największe, najbardziej wytrzymałe i najmocniejsze wozidło przegubowe Volvo A60H nigdy nie zawiedzie w pracy. Model A60H to największy i zawsze gotowy do wykonania najcięższych zadań  pojazd firmy Volvo Construction Equipment. Zaprojektowany z myślą o przewożeniu ciężkich ładunków w najtrudniejszych warunkach na nierównym terenie. Jest to sprzęt niezawodnie trwały podczas pracy w kamieniołomach, kopalniach i obszarach z szerokim zakrojem robót ziemnych. Maszyna ta jest bardzo chętnie wybierana przez operatorów, którzy zwracają szczególną uwagę na umiejscowione stanowisko operatora, znakomity układ kierowniczy, świetne zawieszenie, bardzo niski poziom hałasu oraz przestrzeń i widoczność, które zmniejszają zmęczenie operatora oraz podnoszą efektywność jego pracy. Dzięki układowi wywrotki i funkcji wspomagania w pokonywaniu zboczy oraz hamulec załadunku-zrzutu operator zachowuje pełna kontrolę nad pojazdem.
Wozidła Terex to również marka Volvo. Te sztywnoramowe wozidła świetnie radzą sobie w trudnych warunkach pracy, a jednocześnie odznaczają się niskimi kosztami użytkowania i dużą łatwością serwisowania. W naszej wypożyczalni sprzętu budowlanego głównie mamy do wynajęcia wozidła budowlane Terex o ładowności od 1 do 10 ton właśnie z powodu ich zalet docenianych przez naszych klientów. 

Czy do obsługi wozideł budowlanych są wymagane uprawnienia?

Jeśli interesuje nas obsługa wozidła technologicznego, owszem należy zrobić odpowiedni kurs, aby uzyskać uprawnienia do obsługi takiej maszyny.

Kurs na operatora właśnie wozidła technologicznego umożliwia uzyskanie ważnych uprawnień w zakresie obsługi takiego rodzaju maszyny. Istnieje wiele ośrodków szkoleniowych , w których możemy zrobić takie kursy z tym zakresie, trzeba tylko spełniać odpowiednie wymagania wstępne: prawo jazdy kat. B oraz orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych. W zakres szkolenia wchodzi 24 godziny wiadomości z zakresu BHP, OPP i UPP, użytkowania eksploatacyjnego, budowy urządzenia, technologii robót oraz zajęcia praktyczne. Celem szkolenia jest uzyskanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności operowania wozidłami technologicznymi. 

Powiązane artykuły: Co to jest laser krzyżowy? Jakie uprawnienia na koparko ładowarkę? Jakie uprawnienia na minikoparkę? Jak szybko osuszyć mokre ściany? Osuszacze powietrza przemysłowe i budowlane Wyjaśniamy: co to jest wertykulator i do czego służy aerator? Frezarka do betonu – co to jest i do czego służy? Jaki samochód na budowę dla ekipy budowlanej? Ładowarka teleskopowa jakie uprawnienia i gdzie je zdobyć? Jak rozwinąć swój biznes przy pomocy wypożyczalni sprzętu budowlanego? Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego?