Wynajem minikoparki - jaką wybrać?

Wynajem minikoparki - jaką wybrać?

Minikoparka, jest bardzo przydatną maszyną budowlaną, wręcz niezastąpioną przy pracach ziemnych. Jest to maszyna, której masa eksploatacyjna nie przekracza 6 ton, z pojemnością łyżki nie większą niż 0,16 m 3 . Charakteryzuje się kompaktową konstrukcją oraz dużą mocą roboczą w stosunku do jej masy. Można ją wykorzystać wszędzie tam gdzie zwykła koparka przez swoją wielkość zwyczajnie nie zmieści się lub będzie za ciężka do niektórych prac.

Jaką minikoparkę wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wynajmu sprzętu, omówimy w dzisiejszym artykule.

 

Najważniejsze cechy minikoparki.

Jest to sprzęt przypominający zwykłą dużą koparkę, również pełno obrotowy, posiadający ramię robocze do skręcania w obu kierunkach.

Na obecnym rynku jest wiele dostępnych modeli minikoparek, dzięki czemu można wybrać taki sprzęt, który idealnie sprawdzi się na lekkich i trudno dostępnych gruntach, w ciasnych przestrzeniach roboczych np. przy ogrodzeniach, murach budynków i w rowach.

Minikoparka jest maszyną uniwersalną. Dzięki nowoczesnemu układowi hydraulicznemu, który posiada prawie każda minikoparka, może zapewnić wysokie parametry pracy. Pozwala na montaż wielu rodzajów osprzętów roboczych między innymi młoty hydrauliczne, świdry ziemne i wiertnice, ubijaki płytowe, łyżki do maszyn wyposażone w rotatory, koła napędowe segmentowe oraz wieńce.

Minikoparki znajdują zastosowanie w wielu pracach ziemnych takich jak pracach elektroinstalacyjnych, gazowniczych, wodno-kanalizacyjnych oraz podczas kształtowania terenu, ale również ogólnobudowlanych.

 

Jaka minikoparka i do czego?

Przedstawiamy krótki opis wybranych sprzętów;

 

MINIKOPARKA 5,5 TONY JCB 8050

Jest to maszyna niezawodna i trwała, która idealnie nadaje się do wymagających prac ziemnych. Jej masa 5,5 tony oraz duża siła kopiąca sprawiają, że maszyna sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nowa konstrukcja maszyny, którą cechuje tak zwany zerowy obrót, zapewnia optymalną widoczność i stabilność. Jest doskonała w manewrowaniu w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Idealnie nadaje się do kopania długich odcinków liniowych pod rowy melioracyjne, budynki i płyty fundamentowe. Głębokość kopania taką minikoparką to ponad 4 metry. Posiada możliwość zamontowania łyżek o wymiarach 30, 45 i 80 cm oraz łyżki skarpowej.

 

MINIKOPARKA 1,8 TONY JCB 8018

Jest niezawodną i wytrzymała maszyną spełniającą oczekiwania operatorów. Cechuje ją małe zużycie paliwa oraz wszechstronność zastosowania. Maszyna ta posiada wydłużone podwozie zapewniające prawdziwe korzyści podczas pracy na zboczach i urwiskach oraz przy zastosowaniu młota wyburzeniowego. Dodatkowo wyposażona jest w dwie prędkości jazdy co jest niezwykle przydatne podczas pracy w trudnych warunkach kiedy następuje automatyczna zmiana biegu z wysokiego na niski, w zależności jakie są warunki pracy maszyny.

Minikoparka JCB 8018 wyposażona jest w kabinę lub osłonę zabezpieczającą podczas przewrócenia maszyny na dach lub na bok natomiast doskonała widoczność wokół  maszyny zapewnia zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy oraz jej wydajność.

 

MIKROKOPARKA 0,9 Ton  JCB 8008

Ta maszyna o niewielkich parametrach zwana mikrokoparką jest idealna do zastosowań wewnątrz budynków, w ciasnych pomieszczeniach np. w piwnicach oraz wszędzie tam gdzie jest ograniczona wielkość wjazdu. Dzięki kompaktowej budowie maszyny i łatwości w manewrowaniu można pracować nią w większości miejsc a szeroki asortyment osprzętu dla tej maszyny zapewnia jej uniwersalność w zastosowaniu. Dodatkowo duży zbiornik na paliwo zapewnia całodniową pracę bez przerw na tankowanie. Jest bezpieczna- posiada osłonę i pasy bezpieczeństwa oraz dźwignię rozłączenia sterowania. Komfortowa podczas pracy z wszelkimi funkcjami ułatwiającymi nawet początkującemu użytkownikowi obsługę maszyny.

 

Wszystkie minikoparki cechuje bardzo oszczędny silnik i łatwy serwis, dzięki czemu koszty eksploatacji są bardzo małe, a dzięki małej i lekkiej budowie są łatwe w transporcie przyczepką samochodową lub lawetą.


Powiązane artykuły: Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać w zależności od powierzchni? Ogrodzenia budowlane – kupno czy wynajem? Jaką zaprawę naprawczą wybrać do prac naprawczych? Wynajem myjki ciśnieniowej. Co można myć myjką ciśnieniową? Jaką piłą ciąć pustaki ceramiczne, bloczki komórkowe Ytong i silikatowe? Wynajem szalunków – wady i zalety rozwiązania Zakup, czy wynajem rusztowań budowlanych? Szlifierka do betonu - jaką wypożyczyć? Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu? Wynajem młota wyburzeniowego. Jaki młot wybrać?