Wynajem młota wyburzeniowego. Jaki młot wybrać?

Wynajem młota wyburzeniowego. Jaki młot wybrać?

Jaki młot wyburzeniowy wybrać przy wynajęciu z wypożyczalni?

Prowadzenie prac remontowych zwykle wymaga użycia wyjątkowo mocnego, wytrzymałego sprzętu. Jednym z takich sprzętów jest  młot wyburzeniowy inaczej nazywany też jako młot udarowy. Można go użyć do wielu różnych prac remontowych i budowlanych, gdyż ma sporo zastosowań dzięki, którym przyspieszymy wykonanie zaplanowanych prac.

Przeznaczenie i zastosowanie młota wyburzeniowego

Młoty udarowe służą do kucia w betonie, kamieniu, kruszenia cegły, usuwania tynków, skuwania posadzek, skuwania płytek ze ścian i podłóg, przebijania ścian, usuwania nawierzchni asfaltowych, rozbijania podłoża skalistego i zamarzniętego gruntu, wybijania otworów w żelbecie, dłutowania korekcyjnego drzwi i okien oraz wielu tym podobnych prac, gdzie mamy do czynienia z twardymi materiałami. Narzędzie to jest przeznaczone do pracy w trudnych warunkach z powodu specyfiki swojej pracy i musi cechować się bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcją. Z tego powodu zakup solidnego młota jest dużym wydatkiem i dużo lepszym pomysłem jest wynajem młota wyburzeniowego.

Jaki młot wyburzeniowy wybrać?

Producenci młotów podzielili je na narzędzia przeznaczone dla majsterkowiczów czyli do mniejszych prac remontowych oraz dla profesjonalistów. Ten rodzaj podziału przekłada się na parametry techniczne sprzętu, w których uwzględniono obciążenie użytkowania, moc narzędzia oraz funkcje. Ze względu na charakterystykę pracy i duże obciążenie nie znajdziemy młotów zasilanych akumulatorem.

Młoty przeznaczone dla amatorów cechują się mocą 600-700W oraz mniejszą energią udarową i nadają się do wykonywania niewielkich prac o krótkotrwałym obciążeniu. Mają zastosowanie i dobrze sobie poradzą między innymi na przykład przy wymianie posadzki lub płytek na ścianie na niedużych powierzchniach.

Natomiast sprzęt dla profesjonalistów posiada moc od 1200W wzwyż oraz częstotliwość uderzeń od 1000 do 4000 na minutę. Kolejne cechy to funkcja tłumienia drgań, które poza poprawą komfortu pracy pomaga zwiększyć precyzyjność pracy, antywibracyjna rękojeść, możliwość pracy ciągłej bez przegrzania, ręczna lub automatyczna regulacja liczby udarów. W przypadku automatycznej regulacja liczby udarów elektronarzędzie pomaga nam dostosować odpowiednie obroty do obciążenia. Następną istotną rzeczą są uchwyty. Na rynku występują dwa rodzaje chwytów SDS-plus do pracy z dłutem o średnicy 25 mm i SDS-max, w którym można użyć dłuto o średnicy do 40 mm. W zestawie często zawarte są dłuta i szpicaki, a młot dodatkowo bywa wyposażony w osłonę przeciwpyłową i lampkę LED.

Jeszcze kilka słów o zasilaniu młotów wyburzeniowych. Młoty dzielimy na elektryczne, pneumatyczne i spalinowe. Dodatkowo tam, gdzie nie mamy możliwości podłączenia do prądu, można użyć stacji hydraulicznej do młota pneumatycznego. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać właściwy młot do rodzaju pracy i miejsca jej wykonania.

Do najbardziej popularnych marek młotów jakie można polecić należą: Makita, Hilti, Bosch, Atlas Copco, Graphite, Dewalt, Hitachi.

Wynajem młota wyburzeniowego. Korzyści.

Wypożyczenie młota udarowego pozwala uzyskać między innymi takie korzyści jak przyspieszenie tempa wykonania pracy, gdy nie posiadamy takiego narzędzia lub gdy ekipa budowlana nie dysponuje wystarczającą liczbą młotów, a nie ma potrzeby kupować dodatkowego sprzętu.

Powiązane artykuły: Wynajem zagęszczarki gruntu. Jaką wybrać? Jakie są zalety i zastosowania koparki gąsienicowej? Wozidło budowlane wynajem- czy uprawnienia i prawo jazdy jest wymagane? Malujemy ściany. Jaki agregat malarski wypożyczyć? Jaką zacieraczkę do betonu wybrać? Wynajem minikoparki - jaką wybrać? Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego? Jaki agregat prądotwórczy wybrać, gdy zabraknie nam prądu? Jakie urządzenie wybrać do mycia kostki brukowej? Ekspert radzi

Produkty które możesz wykorzystać: