Betoniarka na placu budowy domu. Jak ją dobrze wykorzystać?

Betoniarka na placu budowy domu. Jak ją dobrze wykorzystać?

Na placu budowy może przydać się nieraz betoniarka elektryczna, a kiedy indziej betoniarka spalinowa. Nie bez znaczenia jest również pojemność takiego urządzenia – w innej sytuacji przydaje się betoniarka 150 l i w innej ta osiągająca pojemność, na przykład znacznie powyżej 300l. Które urządzenie to najlepsza betoniarka. Wynajem betoniarki, czy jej zakup będzie lepszym rozwiązaniem?

Betoniarka 150 l do budowy mniejszych obiektów

Betoniarka wynajem – jeśli z góry wiadomo, że tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę, prawdopodobnie rozważy się najtańszy wariant. Betoniarka 150 l to zdecydowanie jedno z bardziej ekonomicznych urządzeń do wyrabiania betonu. Taką betoniarkę można zwykle uznać za mobilną i poręczną, szczególnie dla kogoś, kto chciałby z niej skorzystać w swoim własnym, prywatnym zakresie. 

Wybierając betoniarkę 150 l, można wytworzyć naraz taką partię betonu, by w niedługim czasie udało się postawić niewielkiej wielkości obiekt wolnostojący. W takiej sytuacji betoniarka wynajem to opcja, która jak najbardziej jest opłacalna pod względem finansowym. Maksymalny czas postawienia niewielkiego obiektu nie powinien być dłuższy, niż się zakłada, jeśli prace postępują systematycznie i nie ma żadnych opóźnień. 

Betoniarka spalinowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Betoniarka spalinowa to najczęściej betoniarka stacjonarna. Najczęściej więc przydaje się wtedy, gdy planuje się budowę obiektów o większych gabarytach. Betoniarka spalinowa może być albo bębnowa, albo kielichowa. Wśród tych pierwszych można trafić na betoniarkę 150 l, czyli o mniejszej pojemności. Natomiast kielichowa betoniarka spalinowa jest typowo przeznaczona do prac, które wykonuje się ciągle lub o dużym zasięgu. Przykładem zastosowania takiej betoniarki spalinowej może być plac budowy, na którym wznosi się biurowiec. 

Betoniarka elektryczna – jakie jest jej przeznaczenie?

Wybierając betoniarkę elektryczną, ma się zwykle na uwadze stawianie obiektów, które są proste i szybkie w realizacji. Betoniarka elektryczna jest najczęściej mobilna, jednak to, gdzie się ją postawi, w dużej mierze zależy od tego, w jakim miejscu znajduje się źródło zasilania. 

Wśród elektrycznych urządzeń przeznaczonych do wyrabiania betonu wyróżnić można tak samo betoniarki bębnowe i kielichowe. Bębnowa betoniarka elektryczna sprawdzi się przy budowie mniejszych obiektów, a kielichowa betoniarka elektryczna przy realizacji większych projektów. Elektryczne modele betoniarek są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują zanieczyszczeń typu dwutlenek węgla. Z drugiej strony ich użytkowanie może być kosztowne w eksploatacji, jeśli nie można ich podłączyć do odnawialnego źródła energii.

Betoniarka wynajem – dlaczego warto?

Decydując się na betoniarkę, wynajem bywa nieraz najbardziej elastycznym rozwiązaniem. Poprzez wynajęcie betoniarki, można ukończyć prace związane z wykorzystaniem betonu dokładnie wtedy, gdy jest to wskazane. Nieraz urządzenia przeznaczone do wyrabiania betonu mogą ulec awarii, zwłaszcza jeśli eksploatuje się je w sposób intensywny. Z pomocą przychodzi wtedy zastępcza betoniarka – wynajem daje więc poczucie komfortu w takiej sytuacji. 

Ponadto firma, która zapewnia usługę wynajmu, może zaoferować szereg urządzeń, z których łatwo wybrać najlepszą dla siebie betoniarkę. Nie każdy potrzebuje też korzystać na przykład z betoniarki 150 l przez cały czas, szczególnie jeśli planuje tylko postawić dom. Betoniarka elektryczna, czy spalinowa to stosunkowo kosztowne urządzenie. Czy do postawienia danej konstrukcji trzeba kupić drogą betoniarkę? Wynajem tego sprzętu wydaje się lepszym rozwiązaniem pod względem finansowym.

Wypożyczalnia betoniarek w Krakowie, Bochni i Gierczycach, woj. małopolskie

Zachęcamy do wynajmowania  betoniarek w naszych wypożyczalniach! Oddziały w Krakowie, Bochni i Gierczycach posiadają na stanie maszyny wytrzymałych i renomowanych marek. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą się stresować, że sprzęt nie wytrzyma trudów wykonywanych prac i spowolni pracę. Maszyny są niezawodne i zapewniają bezawaryjną pracę przez okres wynajmu. Masz pytania? To zadzwoń do wypożyczalni w wybranym mieście i dowiedz się szczegółów. Tutaj sprawdzisz nr telefonu do oddziału https://wsbpablo.pl/wypozyczalnia/kontakt

Powiązane artykuły: Jaki samochód na budowę dla kierownika budowy?