Jak szybko osuszyć mokre ściany? Osuszacze powietrza przemysłowe i budowlane

Jak szybko osuszyć mokre ściany? Osuszacze powietrza przemysłowe i budowlane

Na placach budowy, ważne jest zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Zapobiega to uszkodzeniom materiałów budowlanych, instalacji, czy też samej konstrukcji budynku. Czasem trzeba wspomóc osuszanie mokrych ścian, co pozwoli na zachowanie płynności i brak przestojów w pracach budowlanych. Z tego artykułu dowiesz się, jak szybko i skutecznie osuszyć mokre ściany.

Czym osuszać mokre ściany?

Najskuteczniejszym narzędziem do osuszania ścian są profesjonalne osuszacze powietrza. Aby wybrać odpowiedni, należy przeanalizować, jaką powierzchnię potrzebujemy osuszyć. Osuszacze powietrza budowlane czy osuszacze przemysłowe, mają znacznie większą moc niż te domowe. 

Jeśli remontujemy pomieszczenie lub małe mieszkanie, będziemy potrzebować urządzenia o mniejszej mocy, które nie musi być tak wydajne jak te wykorzystywane przy budowie domu. Osuszacze powietrza nie dość, że szybko usuną nadmiar wilgoci ze ścian to jeszcze świetnie zapobiegają powstawaniu grzybów czy pleśni. 

Ten drugi problem jest o tyle skomplikowany, że podczas budowy domu może jeszcze nie być go widać. Dopiero jakimś czasie grzyby zaczynają się ukazywać, a to może okazać się prawdziwym problemem finansowym. Pozbycie się dobrze zagnieżdżonych zarodników grzybów i pleśni niejednokrotnie wymaga gruntownego remontu, wraz z kuciem ścian. Lepiej temu zapobiec.

Osuszacz powietrza – jakie powinien mieć parametry?

Na kartach produktowych poszczególnych urządzeń powinna być adnotacja, do jak dużych przestrzeni się nadają. Można znaleźć urządzenie, które spełni swoje zadanie w małym mieszkaniu, a także takie, które przyda się podczas budowy kilkuset metrowego domu. Ważnym parametrem jest wydajność, która określa, ile litrów skroplonej wody zostanie odprowadzone w ciągu jednej doby aktywności urządzenia. Im więcej, tym bardziej efektywny jest sprzęt.

Efektywność to także ilość powietrza przefiltrowanego w ciągu godziny. Warto wiedzieć, że niektóre produkty posiadają zbiornik wody, a inne węża. Należy wziąć pod uwagę, co będzie najkorzystniejsze podczas naszych prac. Można wybrać osuszacze z automatycznym wyłączaniem. Dobrze jest także kierować się wygodą obsługi urządzenia.

Osuszacze powietrza budowlane – wynajem

Coraz więcej osób prywatnych lub firm, nie decyduje się na zakup własnego urządzenia osuszającego mokre ściany. W zupełności wystarcza im wypożyczenie. Jeśli chodzi o osuszacze przemysłowe – wynajem jest bardzo opłacalny. Można wybrać konkretne urządzenie idealne do potrzeb, a następnie umówić się z firmą wypożyczającą, jak długo zamierzamy użytkować sprzęt. Warto rozważyć tę opcję, zwłaszcza jeśli takiego osuszacza nie używamy w ciągu naszych prac stale i długo.

Powiązane artykuły: Zasady bezpiecznego używania wciągarki budowlanej na budowie Jaki samochód na budowę dla ekipy budowlanej? Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu? Czy nagrzewnice powietrza są bezpieczne? Osuszanie pomieszczeń - jak osuszyć ściany po tynkowaniu i wylewki? Wozidło budowlane wynajem- czy uprawnienia i prawo jazdy jest wymagane? Jak rozwinąć swój biznes przy pomocy wypożyczalni sprzętu budowlanego? Jakie są korzyści wynajmu sprzętu budowlanego?

Produkty które możesz wykorzystać: