Skoczek, ubijak do ziemi, zagęszczarka stopowa - to ta sama maszyna budowlana

Skoczek, ubijak do ziemi, zagęszczarka stopowa - to ta sama maszyna budowlana

Zagęszczarka stopowa jest maszyną budowlaną, wobec której stosuje się bardzo różne nazwy. Jest znana jako skoczek lub ubijak do ziemi i nazwa skoczek jest najczęściej używana w żargonie budowlańców. Możemy spotkać się też z określeniem ubijak wibracyjny.
Zagęszczarka stopowa ma dosyć szerokie zastosowanie pracach budowlanych, a także pracach naprawczych i modernizacyjnych wokół domu i w ogrodzie.

Skoczek, ubijak do ziemi - do czego można zastosować?

Zwykle zagęszczarkę stopową wykorzystuje się do prac na placu budowy. Dzięki skoczkowi szybciej wykonuje się prace przygotowawcze lub też naprawcze przy zagęszczaniu gruntu. Niewielkie gabaryty oraz nieduży ciężar pozwala szybko ubijać podłoże na przestrzeni, która ma wąskie wymiary lub niewielkie powierzchnie o różnych kształtach. Z uwagi na swoje możliwości wykorzystuje się go do zagęszczania podłoża w trudno dostępnych miejscach,np.: przy ścianie, niesprzyjającym terenie oraz tam, gdzie nie możemy użyć cięższej maszyny.

Ubijak wibracyjny świetnie nadaje się do pracy przy budowie lub modernizacji ogrodu czy podwórka. Ubijak do ziemi przydaje się także do prac zagęszczających w pomieszczeniach lub wąskich wykopach. Dzięki temu świetnie pomaga w naprawie różnego rodzaju rurociągów i przekopów, przy usuwaniu awarii instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i innych podziemnych ciągów. Na budowie prywatnego domu zagęszczarka stopowa jest używana do pracy przy fundamentach, chodnikach, przejściach, podjazdach, utwardzeniu podłoża pod wylewkę, itp. Zastosowań jest więcej i to jest kwestia tylko wyobraźni operatora oraz jego potrzeb.

Skoczek, ubijak wibracyjny - najlepsze na rynku modele w naszej wypożyczalni.

Ubijak do ziemi został wynaleziony w latach 30. Hermann Wacker opracował i skonstruował pierwszy elektryczny ubijak do gruntu. Również w tym samym czasie wynalazł też wysokiej częstotliwości wibrator do betonu. Firma Wacker Neuson jako pierwsza wdrożyła też zagęszczarkę stopową akumulatorową z bardzo wytrzymałym akumulatorem. Dzięki temu ubijak nie emituje spalin i jest maszyną tak zwaną zero emisyjną.

W naszej wypożyczalni maszyn budowlanych stawiamy na wysoką jakość sprzętu jaki chcemy wypożyczać naszym klientom, aby maszyna nie sprawiała kłopotów i efektywnie wykonywała swoją pracę. Ubijaki skoczki różnią się od siebie pod względem wagi, prędkości, siły udaru i ilości uderzeń. Biorąc te priorytety i cechy pod uwagę, wybraliśmy ubijaki stopowe najlepszej marki Wacker Neuson oraz renomowanej marki Bomag, które gwarantują zapewnienie wyżej wymienionych wymagań.

Dzięki temu przedsiębiorcy, osoby prywatne i specjaliści mogą wybrać typ skoczka, który najlepiej odpowiada ich wymaganiom do wykonania robót na placu budowy i uzyskania wysokiej jakości zakończonych robót.

Powiązane artykuły: Profesjonalne wzmacnianie gruntu zagęszczarką

Produkty które możesz wykorzystać: