Szlifierka do betonu - jaką wypożyczyć?

Szlifierka do betonu - jaką wypożyczyć?

Nie ulega wątpliwości, że do wszelkich prac budowlanych, najlepiej użyć porządnego i wysokiej jakości sprzętu. Źle wykonana praca, zwłaszcza z betonem, mogłaby narazić nas na duże koszty. Nieważne, czy posiadasz firmę budowlaną czy remontujesz coś na własną rękę - nie zawsze musisz kupować sprzęt. Dobrą opcją może być także jego wypożyczenie. W artykule podpowiadamy, jaką szlifierkę do betonu wypożyczyć, by efekt prac był dla nas zadowalający.

Szlifierka do betonu – jaki rodzaj wybrać?

Są różne rodzaje szlifierek do betonu. Należy precyzyjnie określić jakie prace chcemy wykonać, by dobrać odpowiedni sprzęt, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Jeśli wykonujemy drobne prace domowe, najlepiej wypożyczyć szlifierkę niezbyt ciężką i prostą w obsłudze. Profesjonalne firmy, które mają doświadczenie w wykorzystywaniu takich narzędzi, a przy tym czeka ich budowa czy remont większej powierzchni, powinny wyposażyć się w urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie.

Jeśli chodzi o rodzaje, szlifierka oscylacyjna przyda się do wykańczania płaskich lub lekko zaokrąglonych powierzchni, w tym betonowych ścian, gdyż zapewnia dużą częstotliwość drgań, ale małą amplitudę. Szlifierka planetarna pozwoli nam na prace związane z odnawianiem posadzek betonowych, także na dużych powierzchniach. Z jej pomocą skutecznie wyrównamy beton, a także usuniemy wszelkie zanieczyszczenia czy materiały, będące resztkami istniejącej posadzki, której chcemy się pozbyć. 

Szlifierka kątowa z kolei, oprócz szlifowania i polerowania, nada się także do cięcia betonu. Należy też zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy szlifierki do betonu na mokro, czy na sucho – zależy to od rodzaju prac.

Dobrym pomysłem będzie wybór szlifierki do betonu z odkurzaczem, który od razu wciągnie wszelki pył i zanieczyszczenia powstałe w procesie wygładzania powierzchni.

Szlifierka do betonu – parametry

Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry, przede wszystkim prędkość obrotową względem wielkości sprzętu. Im większa prędkość tym efektywniejsza praca. Duże urządzenia automatycznie powinny ten parametr mieć wyższy. 

Dobrze jest decydować się na szlifierkę, w której można ustawiać prędkość i obroty własnoręcznie. Zwróćmy też uwagę na wielkość tarczy i dopasujmy ją do obrabianej powierzchni. Jeśli jest taka możliwość, lepiej wybrać lżejszy sprzęt, który nie będzie dodatkowo obciążał nas w pracy.

Szlifierka do betonu – wynajem

Ostatnio bardzo popularne stało się wypożyczanie narzędzi budowlanych. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową „szlifierka do betonu – wynajem”, możemy łatwo przekonać się, jak wiele firm oferuje taką usługę. Można wypożyczyć sprzęt na określony i dopasowany do naszych potrzeb czas. Różne firmy oferują różne ceny takich usług. Wybierając sprzęt, nie kierujmy się jednak tylko pieniędzmi, ale też jakością produktu. Polecany jest wynajem sprzętu raczej znanych i sprawdzonych marek.

Powiązane artykuły: Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać w zależności od powierzchni? Jaką zaprawę naprawczą wybrać do prac naprawczych? Jaką piłą ciąć pustaki ceramiczne, bloczki komórkowe Ytong i silikatowe? Bruzdownica do kabli, rur i betonu. Jak wykonać bruzdy w ścianach?  Zakup gotowego betonu towarowego z betoniarni – jak to przeprowadzić? Kiedy i w jakim celu wykonać frezowanie betonu? Do czego wykorzystuje się wiertnice do betonu? Kiedy zacierać beton i jakiej zacieraczki do betonu użyć? Frezarka do betonu – co to jest i do czego służy? Jaka nagrzewnica powietrza do warsztatu i garażu?

Produkty które możesz wykorzystać: